Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

Які фрази не можна говорити дитині

in

Які фрази не можна говорити дитині

 

1. Не порівнюйте успіхи дитини зі своїми успіхами

Фрази: «Ось я в твоєму віці…», «Я в класі був першим…» зможуть породити у дитини в думках, що вона в чомусь гірша чи слабша ніж Ви. Дитина буде вимушена змагатися зі своїми батьками, а відчувати буде себе самотньо.
Навчіть дітей порівнювати себе із собою, наприклад, півроку тому. Зробіть акцент на тому, що вийшло краще ніж раніше. В такому випадку дитина не боятиметься зробити помилку.

2. До слів, які не можна говорити дітям, відносяться оціночні судження про зовнішність, здібності і розвиток дитини

Навіть якщо дитина і володіє якимись недоліками зовнішності чи розвитку, варто звертати її увагу на те, що у неї виходить добре, розвивати сильні сторони. І пояснювати, що Ви любите її такою, як вона є.

3. Не можна говорити своїм дітям фрази, які викликають почуття страху і безпорадності

Залякування бабайкою, чоловіками на вулиці які можуть забрати дитину доводять дітей до паніки, а страхи ці залишаються з дітьми на все життя. Замість залякування, краще створити для дитини атмосферу безпеки, доброзичливості, інтересу і спокою.

4. Діти роблять не те, що ми говоримо, а те, що ми робимо

Зверніть увагу, як Ви розмовляєте з іншими. Навчіть дитину добрих стосунків до близьких не на словах, а на своєму прикладі. Якщо батьки кажуть бути чесним, а самі брешуть, діти розуміють, що брехати — це гарний вихід, коли хочеш уникнути відповідальності за свої слова чи вчинки.

5. Чесні розмови створюють довіру в стосунках

Якщо Ви помилилися і все-таки сказали те, що не слід було говорити дитині, знайдіть в собі сили вибачитися і пояснити, що Ви вчинили неправильно і образили даремно. Так Ви навчите дітей визнавати і виправляти свої помилки.

viber image316