Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

5 головних правил Монтессорі-мами

in

5 головних правил Монтессорі-мами

В садочку діти проводять велику частину свого дня. Але першим колом впливу на формування особистості дитини є батьки. Тому важливо підтримувати основні принципи методу Монтессорі в домашніх умовах та у сімейному колі.

Що це за принципи?

  • Монтессорі-мама знає, що всі діти унікальні і розвиваються за своїм темпом. Мама не порівнює дитину з іншими ровесниками. Вона знає, що порівнювати успіхи дитини можна тільки з ним самим «Сьогодні в тебе вийшло краще, ніж вчора», « Я вірю в тебе».
  • Монтессорі-мама знає і пам’ятає постулат: «Допоможи мені зробити це самому», і ніколи не робить все за дитину. Вона приходить на допомогу дитині тільки тоді, коли малюк попросить.
  • Монтессорі-мама дозволяє дитині зробити помилку, вона дає дитині можливість прожити і прийняти поразку. Таким чином мама дає можливість з раннього дитинства розвивати самостійність у малюка. Монтессорі-мама зробить все можливе, щоб дитина усвідомила і виправила помилку самостійно.
  • Важливим для Монтессорі-мами є знання про оцінку. Вона підтримує свою дитину фразами, які мають емоційний зміст: «Спробуй, я впевнена, ти зможеш!», «Я довіряю тобі цю справу», «Як чудово! У тебе знову вийшло!». Таким чином, дитина відчуває підтримку і займається із задоволенням, а не для того, щоб отримати оцінку чи одобрення.
  • Монтессорі-мама знає, що важливим є середовище, в якому знаходиться дитина – місце, що її оточує. Мама турбується і створює його відповідно до віку та інтересів дитини. Мама не створює його за допомогою великої кількісті іграшок, а робить так, щоб простір дитини був лаконічним, зручним, гарним і функціональним.

 Створіть для дитини пропорційне середовище і дозвольте їй там жити. Тоді в дитини розвинеться активність, до якої віна і сама прагне. Оскільки це вже не гра, а пробудження душі.

 Марія Монтессорі

viber image321

Марисик Леся

Монтессорі-педагог, засновник садочку “Монтессорі на Липках”