Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

Чому я раджу Монтессорі

in

Чому я раджу методику Монтессорі

  1. Монтессорі – це не тренд

Дуже часто педагоги переходять від одного напряму до іншого. Області, райони та освітні організації витрачають гроші на нові програми з математики та читання, щоб через два роки знайти щось краще.

Педагогіка Монтессорі – це філософія та прийоми, знані вже більше століття. Монтессорі-установи не змінюють програм: у них немає такої необхідності. Освіта Монтессорі залишається ефективною незалежно від держави і школи, в якій вона впроваджена.

  1. Сприяє розвитку незалежності

Все, що знаходиться в класі, створеному по методу Монтессорі, розвиває незалежність. Почнемо з того, що в класі все влаштовано так, щоб дозволити дітям самим робити для себе те, що зазвичай роблять для них дорослі. Зайдіть до молодшої групи, і ви побачите, що трирічний малюк підмітає підлогу щіткою дитячого розміру, миє посуд у раковині, яка підходить його зросту або складає губки розміром з його долоньку. У цих дітей ви побачите неймовірну гордість за те, що вони «роблять це самі», не просячи допомоги дорослих. Класи Монтессорі забезпечують підготовлене середовище, де діти можуть розвивати самостійність.

Матеріали придумані так, щоб дитина сама могла себе виправити. Діти можуть зрозуміти помилку в своїх діях, і для цього їм не потрібен дорослий, який вкаже на це. Звісно, учні мають право попросити допомоги у дорослого, коли вона їм необхідна, самі ж дорослі нічого не нав’язують і не радять дітям.

Діти починають розуміти, що вони здатні і достатньо розумні, щоб робити багато речей самостійно. Це значно підвищує впевненість в собі.

Я пам’ятаю, як мій шестирічний син здавав тест до першого класу і сказав: “Я перепрошую, але це запитання можна було задати по іншому.” Він не боявся відстояти свій інтерес, але і чітко проявив повагу до дорослого. А все тому, що він ріс у Монтессорі середовищі, де його поважали та показали як потрібно домовлятися і виражати свої почуття.

  1. Діти розуміють суть речей

Матеріали Монтессорі допомагають дітям зрозуміти «як» та «чому» і відслідкувати причинно-наслідкові зв’язки. Так, вони можуть мати труднощі, наприклад, при діленні. Але вони мають можливість працювати з матеріалами знову і знову, поки вони не стануть зрозумілими.

  1. Монтессорі враховує рівень розвитку

Одна з переваг системи Монтессорі – це те, що вона повністю індивідуалізована. Я ніколи не турбуюся про те, що дітям у моєму садочку нудно або що вони засмучені. Вони отримують те, що їм потрібно і коли це їм потрібно, в залежності від сензитивного періоду в якому вони знаходяться. Дитині ніколи більше не вдасться так легко опанувати деякі знання, так радісно навчитися чомусь, як у відповідний сензитивний період. Відповідно до плану розвитку, сензитивні періоди слугують тому, щоб дитина мала принципову можливість придбати внутрішньо необхідні їй знання і вміння.

  1. Вчитися весело

Коли ти вчиш біологію, розглядаючи зразки листочків, або вивчаєш улюблену історичну особистість, одягаючись в її вбрання, навчання стає захоплюючим і веселим. Монтессорі забезпечує учням враження, які допомагають засвоювати знання ефективніше. Навчання приходить не від прослуховування лекції – воно народжується з практики і чуттєвого пізнання світу навколо.

Основою філософії Марії Монтессорі стало бажання кращого для світу і для майбутніх поколінь. Вибір школи і методу навчання є одними з найважливіших обов’язків батьків. Моя порада – обирайте метод, який не тільки підготує дітей до наступного класу, але й підготує їх до справжнього життя. Робіть вибір на користь такої програми, яка буде вчити не тільки основних предметів, а буде також виховувати відповідальність, співчуття до інших і мотивацію.

Запрошую Вас відвідати садочок Монтессорі, щоб побачити чому і як метод працює.

viber image0001

Марисик Леся, засновник садочку “Монтессорі на Липках”