Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

Діти самі обирають діяльність у Монтессорі середовищі

in

Діти самі обирають діяльність у Монтессорі середовищі

viber image326

Дуже поширеним є хибне уявлення, що дітям, які виховуються у системі Монтессорі, дозволено робити «все, що їм заманеться».

Насправді головна мета – навчити дітей самодисципліни. Але вона не виникає одразу.

🔸Свобода і дисципліна – дві сторони однієї медалі. У класі дітям надана свобода вибору тієї діяльності, яка в даний момент найбільш цікава для них. Це робиться для того, щоб максимально використовувати сензитивні періоди (період и особливого інтересу) для розвитку тих чи інших здібностей. Діти обирають діяльність, перебуваючи в ретельно підготовленому середовищі – і це є ключовим моментом. Без підготовленого середовища ми не можемо надати дитині справжню свободу вибору.

Завдяки уважному спостереженню за дітьми педагоги можуть запропонувати дітям ту діяльність, яка необхідна для розвитку в даний момент і яка в результаті призведе до спонтанної діяльності. Спонтанна діяльність сприяє концентрації, яка, в свою чергу, призводить до нормалізації.

🔸Нормалізація

Опинившись в правильно організованому середовищі, маючи свободу вибору занять і власного темпу, навіть дуже енергійні діти стають спокійним і неймовірно зосередженими – ця зміна називається нормалізацією і це один із основних принципів Монтессорі. Сенс полягає в тому, щоб допомогти дітям знайти внутрішній спокій та концентрацію.

Марія Монтессорі виявила, що всі діти від природи мають прагнення вчитися. Вони будуть старанно працювати над вирішенням завдань, які відповідають потребам і рівню їх розвитку. Дитина, потреби якої незадоволені, стає імпульсивною, неспокійною і «неслухняною».

viber image325

🔸Самодисципліна

Це життєво важлива компетенція, яка є центральним елементом будь-якого успіху. Це здатність виявляти і регулювати емоції, стримувати пориви, відкладати момент задоволення, робити зважений і усвідомлений вибір і домагатися поставлених цілей».

Це не кінцевий пункт в дитячому розвитку, а подорож; один з найважливіших життєвих навичок, що допомагає стати успішним у навчанні і в житті.

viber image324

У Монтессорі середовищі діти самі обирають заняття, а педагоги допомагають їм рухатися в напрямку розвитку концентрації і самодисципліни.

Завдяки цьому діти розвиваються всебічно, отримують радість від природнього процесу пізнання, роблячи це без підручників, домашніх завдань та оцінок.