Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

Метод Монтессорі: любов до навчання з дитинства

in

viber image321Леся Марисик
педагог Монтессорі
засновник дитячого центру “Монтессорі на Липках”

Сьогодні, в День народження Марії Монтессорі, великого генія та людини, яка кардинально змінила відношення до дитинства, вдихнула в мене глибоке почуття поваги до дітей, я розповім Вам про метод, який став частиною мого життя.

На передодні нового навчального року перед батьками постає питання – який обрати садочок та школу? В якому місці діти будуть почувати себе комфортно, як вдома, разом з тим, набувати нові знання?

Важливим аспектом є те, щоб дитина полюбила процес навчання, була ініціативною та допитливою. Саме в Монтессорі-класі дитина має змогу поглинати знання легко і розвивати в собі якості лідера.

Основний принцип методу — слідувати за дитиною. Клас Монтессорі підготовлений таким чином, щоб дозволити дитині самостійно працювати і забезпечити радість самопізнання. Педагоги вводять матеріали, діти можуть самі обирати їх знову і знову, працювати, відкривати і засвоювати ідеї. Уроки даються, мета їх полягає в тому, щоб діти знаходили відповіді, використовуючи “автодидактичний матеріал”, який існує тільки в Монтессорі -класі.

 

Діти ростуть в академічному середовищі Монтессорі. Вони виявляють здатність виконувати складні математичні задачі, називати континенти, визначати геометричні форми, гарно писати і говорити про наукові концепції.

Не менш важливим в класі є залучення творчого інтелекту дитини. Діти займаються образотворчим мистецтвом, музикою, танцями.

viber image322

Однак, основна мета методу — виховати та закріпити природнє почуття радості та задоволення від навчання. Я знаю, що діти мають радіти дитинству, що навчальний день має включати сміх та творчий  процес. Я хочу, щоб діти любили процес навчання. Ідея Монтессорі в тому, що освіта – це не тяжка робота, а веселе та цікаве дослідження таємниць життя.

viber image323

Важливим є те, що діти можуть вчитися на своєму власному досвіді та у своєму власному темпі. Всі ці аспекти дають міцну основу для навчання у подальшому житті дитини.

Головна цінність “Монтессорі на Липках” –діти. Вони мають право на своє слово, яке завжди почуте. Ми розуміємо дітей. І даємо їм свободу бути справжніми.