Частный детский сад по методике Марии Монтессори
✆ +38 (098) 255 11 22 Печерск

✆ +38 (067) 225 11 22 Теремки2

Як виховати психологічно сильну дитину

in

Як виховати психологічно сильну дитину

В умовах швидкісного розвитку сучасного світу, бути психологічно сильним це питання успіху. Психологічно сильні діти готові до викликів сучасності. Вони здатні вирішувати проблеми, оговтуватись від невдач і справлятися з труднощами.

Але потрібно наголосити, що психологічна сила полягає не в тому, щоб діяти жорсткими методами. Це також не про те, щоб бути недобрим.

Навпаки, психологічно сильні діти є стійкими, і вони мають мужність і впевненість, щоб досягти свого повного потенціалу.

Допомога дітям у розвитку психологічної сили потребує тристороннього підходу:

 • навчати їх замінювати негативні думки більш реалістичними, позитивними думками,
 • навчати її контролювати свої емоції, щоб їх емоції не контролювали їх,
 • навчати їх діяти позитивно.

Існує багато батьківських стратегій, методів дисципліни та навчальних інструментів, які допомагають дітям розвивати психологічну силу. Ми виділили декілька кроків, які допоможуть вашій дитині розвинути силу, якої вона потребує, щоб стати психологічно сильним дорослим:

 1. Навчайте спеціальних навичок

Дисциплінуючи дитину, ми навчаємо її тому, що наступного разу роботу необхідно виконувати краще, не зважаючи на помилки. Навчить дитину конкретних навичок, таких як навички вирішення проблем, контролю над бажаннями та самодисципліна. Це допоможе дитині навчитися поводитися продуктивно, навіть якщо вона стикається зі спокусою, важкими обставинами та невдачами.

 1. Дозвольте дитині помилятися

Помилки є частиною навчального процесу. Тому не потрібно соромитись чи зневірюватись, якщо щось пішло не так. Дозвольте дитині природню помилку, коли це безпечно. Це дозволить поговорити про те, як уникнути повторення такої самої помилки наступного разу.

viber image300

 1. Навчіть дитину здоровій внутрішній розмові із собою

Дітям важко відчувати себе психологічно сильним, коли вони обмірковують поразки або коли вони передбачають катастрофічні наслідки. Навчіть дитину переорієнтовувати негативні думки, щоб вона могла більш реалістично та позитивно думати. Розвиток реалістичного, але оптимістичного світогляду може допомогти дітям долати перепони та показувати високі результати незважаючи ні на що.

 1. Заохочуйте дитину приймати виклики та дивтись в очі страху

Якщо ваша дитина уникає чогось страшного, вона ніколи не буде мати впевненості, якої вона потребує, щоб подолати незручність. Яким би не був страх вашої дитини, допоможіть їй долати його маленькими кроками. Підбадьоріть її, схвалюйте її зусилля та винагороджуйте її за мужність – це допоможе дитині вийти за межі комфортної зони та подолати страхи.

 1. Дозвольте дитині почуватися незручно

Порятунок дитини від стресу, кожного разу, як вона стикається з труднощами лише покаже їй, що вона безпорадна. Нехай дитина програє, дозвольте їй відчути незадоволення. Але наполягайте на її відповідальності, навіть коли вона не хоче. Завдяки підтримці та керівництву, боротьба може допомогти дитині укріпити психологічну силу.

 1. Розвивайте характер

Дітям потрібен сильний моральний приклад, який допомагає їм приймати рішення. Працюйте над тим, щоб передати ваші цінності дитині. Створюйте можливості для уроків життя, які зміцнюють ваші цінності.

Наприклад, підкреслюйте важливість чесності та співчуття, а не перемоги будь-якою ціною. Діти, які розуміють цінності, більш схильні робити здоровий вибір, навіть якщо інші можуть не погодитися з їх діями.

 1. Надавайте вдячності великого значення

Вдячність – прекрасний засіб від жалості до себе та інших шкідливих звичок, які можуть завадити здоровому психологічному розвитку. Допоможіть вашій дитині побачити, що навіть у найгірші дні вона має багато за що подякувати світу. Вдячність може підвищити настрій дитини та заохочувати активне вирішення проблем.

viber image298Пам’ятайте про особисту відповідальністьРозвиток психологічної сили передбачає прийняття особистої відповідальності. Дозвольте дитині пояснення, але не виправдання, коли вона робить помилки або погано себе поводить. Виправьте свою дитину, якщо вона намагається звинувачувати інших в тому, як вона почувається, думає або веде себе.

 1. Навчіть, як керувати емоціями

Не заспокоюйте свою дитину, коли вона розгнівана і не підбадьорюйте її кожного разу, коли вона сумна. Замість цього навчіть її справлятися з незручними емоціями самостійно, щоб вона не залежала від вас у питанні регулювання настрою. Діти, які розуміють свої почуття та вміють поводитися з ними, краще готові вирішувати проблеми.

 1. Станьте рольовою моделлю для дитини

Показати дитині, як бути психологічно сильним, це найкраще заохочення до розвитку психологічної сили. Поговоріть про свої особисті цілі та покажіть своїй дитині, що стаєте сильнішим, коли їх досягаєте. Зробіть самовдосконалення та психологічну сили пріоритетом у своєму власному житті.

 1. Найважливіший крок

Слухайте свою дитину, любіть її і пам’ятайте, що ви команда.

viber image299